Valvesignalisatsiooni süsteemi ülesanne on anda häiresignaal, kui valve all olevatesse ruumidesse või territooriumile tungivad sisse isikud, kellel puuduvad seal viibimiseks õigused.

Liikumisandurid

Liikumisandur annab häiresignaali keskseadmesse, kui ruumis toimub liikumine.

Infrapunakiire andur fikseerib infrapuna kiire katkemise ja saadab sellekohase teate keskseadmesse.

Infrapunakardin on liikumisanduri eritüüp, mis fikseerib liikumise kitsas ruumisektoris. Infrapunakardin sarnaneb liikumisandurile, kuid selle tööpiirkond ulatub kitsamas sektoris kaugemale. Näiteks saab infrapunakardina panna jälgima suure ruumi teises servas olevat ust, kuhu tavalise liikumisanduri tegevuspiirkond ei ulatu.

Ukse ja akna andurid

Magnetkontaktandurid koosnevad kahest poolest: magnetist, mis kinnitatakse ukse peale või sisse ja hermeetilisest kontaktist, mis kinnitatakse uksepiida peale või sisse. Andur reageerib, kui magneti ja kontakti vaheline kaugus on üle lubatud piiri (sõltub konkreetsest andurist).

Klaasi purunemisandur annab häiresignaali keskseadmesse akna- või ukseklaasi purunemisel tekkiva kõrgsagedusliku heli peale.

Vibratsiooniandurid annab häiresignaali konstruktsioonidele mõjuva füüsilise jõu tekitatud mehhaaniliste võnkumiste tagajärjel. Paanikanupud on häireseisukorra käsitsi esile kutsumiseks. Paanikanupud peavad olema nii paigutatud, et nende kasutamine ei nõuaks nähtavate liigutuste tegemist ja sellises asukohas, et vältida juhuslikku rakendumist.

Sõrmistik on seade valvesüsteemi juhtimiseks. Sõrmistikul on klahvid, millega saab valida numbrikoode seadistamiseks, valvestamiseks ja valvest maha võtmiseks. Osadel sõrmistikel on ka displei, millele kuvatakse informatsiooni tsoonide ja häirete staatusest. Sõrmistikel, mille puudub displei, kuvatakse süsteemi staatus helendavate valgusdioodide ehk LED-ide abil.

Ühel süsteemil võib olla ka mitu sõrmistikku, näiteks kui valvesse seataval alal on mitu sissepääsu, siis on võimalik süsteemi valvestada ja valvest maha võtta erinevatest sissepääsudest.

Keskseade mis registreeib kõik anduritest tulnud signaalid ning käivitav vajalikud toimingud, näiteks: sireeni käivitamine, häire edastamine turvafirmasse ja/või kliendi telefonile jne. Selleks, et süsteem toimiks ka voolukatkestuse korral, on seade varustatud varutoite akuga.

Olenevalt keskseadmest on võimalik programselt moodustada teatud arv eraldiseisvaid valvealasid: hoonete kompleksi erinevad hooned, maja erinevad korrused, erinevate otstarvetega ruumid jne. Valvealasid on võimalik panna valvesse ja võtta valvest maha sõltumatult teistest aladest.

Sireenid häire kohalikuks edastamiseks. Välissireen on varustatud vilkuri ja akuga. Robottelefon juhuks kui soovitakse saada häireteadet mobiil- või tavatelefonile, mis digitaalse kommunikaatori abil helistab sobivale numbrile ja edastab salvestatud teate.

Väiksemate kontorite, korterite ja eramute valvesignalisatsioonisüsteem sisaldab ka tulehäire süsteemi seadmeid, mistõttu eraldi automaatset tulehäiresüsteemi ei vajata.

Valvesüsteem on kaitstud antisabotaaži ahelatega, s.t. rikkudes kaabeldust, avades või lõhkudes süsteemi komponente annab süsteem koheselt häire (ka siis, kui süsteem pole valverežiimis).

Valvesignalisatsiooni süsteem koosneb reeglina liikumisanduritest, ukse magnetanduritest, aknaklaasi purunemisanduritest, keskseadmest ja sireenist.



 
 Avaleht
 Firma
 Arvuti- ja sidevõrk
 TV ja SAT-TV
 Tulehäiresüsteemid
 Valvesignalisatsioon
 Helindussüsteemid
 Meeskond
 Kontakt
 Videovalve
 Läbipääsusüsteem
 Fonosüsteem
© OÜ Serpelin | e-mail: